Hoş Geldin Ramazan Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Hoş Geldin Ramazan Sözleri, En Güzel Hoş Geldin Ramazan Sözleri, Kısa Hoş Geldin Ramazan Sözleri, Ramazan Başlangıç Sözleri, Anlamlı Hoş Geldin Ramazan Sözleri Güzel sözler sitemizin bu sayfasını ”Hoş Geldin Ramazan” sözlerine ayırdık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, sitemizde görmek istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. HOŞ GELDİN RAMAZAN SÖZLERİ […] The post Hoş Geldin Ramazan Sözleri appeared first on Güzel Sözler - Güzel Mesajlar.

SAYFA İÇERİĞİ: Hoş Geldin Ramazan Sözleri, En Güzel Hoş Geldin Ramazan Sözleri, Kısa Hoş Geldin Ramazan Sözleri, Ramazan Başlangıç Sözleri, Anlamlı Hoş Geldin Ramazan Sözleri


Güzel sözler sitemizin bu sayfasını ”Hoş Geldin Ramazan” sözlerine ayırdık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, sitemizde görmek istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


HOŞ GELDİN RAMAZAN SÖZLERİ

Hoş geldin Şehr-i Ramazan.

Hoş geldin, ey gönüllerin sultanı Ramazan.

Ve şimdi kainata gelendir Ramazan, hoş gelendir!
Hoş geldin ey Ramazan. Kurtar bizi felaketlerden.

Gelen Ramazan’la birlikte mikropları def et Allah’ım.

Ey gönüllerin sultanı sen geldin ya içimiz huzur doldu.

Bizleri bereketiyle donatan mübarek Ramazan ayı hoş geldin.

Allah’ım şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine bize yardım et.

Ramazan ayı kalbine teselli, ruhuna ilaç, duaların kabul, Ramazan Ayın Mübarek Olsun.

Allah’ım bizi Ramazana kavuşturdun, sevdiklerimize de kavuştur. Kurtar bizi mikroplardan.

Hoş geldin cömert misafir, hoş geldin ikram ve ihsanı ziyade ay, hoş geldin Ramazan-ı Şerif.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

Hoş geldin Ey Şehri Ramazan. Mübarek Ramazan ayı geldi sonunda, şimdi hepimiz iman yoluna.
11 ayın sultanısın, gönüllerin baş tacısın, müminlerin yoldaşısın, hoş geldin Şehr-i Ramazan.

Mübarek Ramazan Ayı kalbini O’nun yoluna koymayı ellerini daim O’nun dergâhına açmaya vesile olsun.

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmeli hoş geldin ey Şehri Ramazan.

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at. Huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

Mübarek Ramazan ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için… Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için.

Ramazan Sözleri

Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayını tebrik ederim.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir… Rahmet ile başlayan Ramazan Ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle.

Recep, Şaban derken işte geldin Ramazan. Hoş geldin ayların en birincisi. Cennet kokuları yayıldı şu an hoş geldin ayların en birincisi.

Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin 11 ayın sultanı.
Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoşgeldin ayların en birincisi Ey Şehr-i Ramazan.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan.

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle dualarınız kabul Ramazan ayınız mübarek olsun.

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona şevval ayından altı gün ilave ederse sanki yıl orucu tutmuş olur. (Tirmizi Savm 53 (759) Ebu Davud Savm 58, (2432)

Konsun yine pervazlara güvercinler hu hu lara karışsın aminler mübarek aydır gelen gelin ey Fatihalar, Yasinler… Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

Şu mübarek Şehr-i Ramazan leyle-i kadri ihata ettiği için kendisi de ömür içinde bir leyle-i kadirdir ki muvaffak olanın ömrüne bin ömür katar. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin. Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim.

Ramazan ayı girdiğinde Allah Teâlâ arşı taşıyan meleklere tespihten ellerini çekip Muhammed (s.a.v.) Ümmetine ve müminlere istiğfarda bulunmalarını emreder. (Hz. Ali r.a.)

The post Hoş Geldin Ramazan Sözleri appeared first on Güzel Sözler - Güzel Mesajlar.